W niedzielę 24.06.2023 r. wspólnie z mieszkańcami obszaru LGD bawiliśmy się w Nowogrodzie nad Narwią. Impreza połączona była z Nocą Świętojańską.
Pani Prezes Elżbieta Parzych powitała uczestników pikniku, przybliżyła obecnym historię powstania i zakres działalności Stowarzyszenia LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”. Podczas trwania pikniku pracownicy biura LGD udzielali informacji o możliwościach uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia LGD „Kraina Mlekiem Płynąca.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzane przez LGD konkursy na temat funduszy unijnych oraz działalności Stowarzyszenia LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”. Dzieciaki układali puzzle i rozsypanki wyrazowe, rozwiązywali rebusy i krzyżówki, dorośli, by wykazać się wiedzą o LGD odpowiadali na wylosowane pytania. Za udział uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyło się malowanie buziek oraz skakanie na dmuchańcach i zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Wśród tych licznych atrakcji można było posłuchać muzyki, podziwiać występy taneczne i pokazy ognia. Chętni mogli poczęstować się pyszną kiełbaską pieczoną na ognisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.