Stowarzyszenie LGD

"Kraina Mlekiem Płynąca"

ul. Krótka 15

18-516 Mały Płock

tel. 86 279 19 10

biuro@krainamlekiemplynaca.pl

Biuro Stowarzyszenia pracuje

od pon. do piątku

w godz. od 730 do 1530

Szanowni mieszkańcy

Zapraszamy do konsultacji  Lokalnych Kryteriów Wyboru Operacji/Grantobiorców w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”

Uwagi i sugestie można wnosić pisemnie – na załączonym formularzu na adres e-mail LGD: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub do Biura Stowarzyszenia, ul. Krótka 15, 18-516 Mały Płock w dniach 28.03. – 04.04.2024 r. w godz. 7:30 – 15:30.

Lokalna Grupa Działania Kraina Mlekiem Płynąca zaprasza członków zarządu, rady i komisji

rewizyjnej oraz członków stowarzyszenia na warsztat refleksyjny. Warsztat odbędzie się
w środę 21 lutego 2023 r. o godz. 15.00.

Pragniemy poinformować, że w dniu 04.01.2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” podpisała umowę na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na kwotę 5 652 410,32 €.

fot. podlaskie.eu

Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” wdrażała wielofunduszową strategię rozwoju, wykorzystując środki Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz środki Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostępne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

14 grudnia 2023 r. w Nowogrodzie odbyła się konferencja, na której dokonano podsumowania działalności Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. Był to owocny okres dla Krainy. Powstało wiele świetlic, placów zabaw i siłowni, zagospodarowano przestrzeń publiczną, organizowano wydarzenia promocyjne, przeprowadzono renowację lokalnych zabytków. Utworzone zostały Kluby Seniora, wsparciem objęto szkoły i przedszkola, zakładane i rozwijane były działalności gospodarcze.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pan Marek Olbryś, Starosta Kolneński, przedstawiciele lokalnych władz- Burmistrzowie i Wójtowie gmin członkowskich wraz z pracownikami oraz członkowie stowarzyszenia, beneficjenci i mieszkańcy terenu LGD.

Z racji tego, że spotkanie odbyło się w okresie przedświątecznym, w atmosferę bożonarodzeniową uczestników wprowadziły kolędy śpiewane przez Zespół Kurpiowski i „Herody” przedstawione przez młodzież z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Nowogrodzie.

Początek strony

RPOWP